چاپ کتاب

نحوه چاپ کتاب یکی از عوامل موثر در جلب نظر خوانندگان آثار است. با چاپ کتاب دیجیتالی کیفیت بالاتری از کتاب را در اختیار خوانندگان می گذاریم.

چاپ کتاب

کیفیت چاپ کتاب تاثیر به سزایی در جلب نظر خواننده دارد. انواع مختلفی از چاپ کتاب، از نسخ خطی بسیار قدیمی گرفته تا چاپ دیجیتال متداول کنونی برای عرضه بهتر کتاب ها به جامعه، به اقتضای زمان به کار گرفته شده است. در روش های مختلف چاپی متریال و ابزار مورد استفاده، سطوح چاپی، پوشش ها، رنگی یا سیاه و سفید بودن چاپ، ماندگاری خطوط و تصاویر و مواردی از این دست تفاوت دارند.

امروزه در فرآیند چاپ دیجیتال با استفاده از رایانه ها و ماشین آلات تخصصی چاپ دیجیتال کتاب می توان کیفیت و ماندگاری زیادی را برای کتاب ها و خوانندگان آنها به ارمغان آورد. همچنین در کتابفروشی ها کتاب هایی که از چاپ با کیفیت دیجیتال برخوردار هستند زودتر فروش می روند. شما می توانید با مشاوران ما درباره چاپ کتاب خود به صورت دیجیتال مشورت کنید و بهترین تصمیم را برای چاپ اثر ارزشمند خود بگیرید.

خواندن این مقاله را هم به شما پیشنهاد می کنیم: تاریخچه صنعت چاپ

منظور از چاپ دیجیتال کتاب چیست؟

منظور از چاپ دیجیتال این است که در آن تصاویر دیجیتالی به تصاویر چاپی تبدیل می شود. از موارد کاربرد استفاده از چاپ دیجیتال، می توان به چاپ کتاب اشاره کرد. از تفاوت هایی که بین چاپ دیجیتال و روش های سنتی که در چاپ کتاب وجود دارد، می توان به عدم استفاده از پلیت های چاپ  اشاره کرد که باعث می شود، مراحل قبل از چاپ مانند آماده سازی با سرعت بیشتر و هزینه های کمتری انجام شود.

 

محاسبه ی آنلاین هزینه ی چاپ کتاب

 

در روش چاپ دیجیتال، دستگاه چاپ دیجیتال را به کامپیوتر متصل می کنند و کامپیوتر اطلاعاتی که دستگاه چاپ نیاز دارد را به آن منتقل می کند و سپس دستگاه چاپ دیجیتال عملیات چاپ را آغاز می کند. یکی از ویژگی های مهم در چاپ کتاب به صورت دیجیتالی این است که می توان نسخه های مختلف کتاب را تغییر داد. به این صورت که در ابتدا کتاب به صورت آزمایشی چاپ و به بازار عرضه می شود، سپس نظرات مشتریان و خوانندگان کتاب درباره چاپ کتاب سنجیده می شود و بعد از بررسی نظرات خوانندگان کتاب، در چاپ بعدی نظرات آنها در چاپ کتاب اعمال می شود و مطابق میل آنها خواهد بود. از مزایای دیگر چاپ کتاب به صورت دیجیتالی می توان به کیفیت بسیار بالای تصاویر در چاپ اشاره کرد.

هزینه چاپ کتاب دیجیتال

از چاپ کتاب به صورت دیجیتالی معمولا در تیراژ پایین استفاده می شود. از مزایایی که این روش چاپ کتاب دارد این است که سرعت و کیفیت چاپ را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. برای بررسی هزینه های چاپ دیجیتال باید به مواردی مانند نوع کاغذ، تعداد تیراژ و رنگی یا سیاه و سفید بودن چاپ اشاره کرد. در حالت کلی هزینه های چاپ دیجیتال بر روی کاغذ های تحریر به سبب وزن کمتر، از کاغذهای گلاسه کمتر است و هر چقدر که کاغذهای گلاسه وزن بیشتری داشته باشند به مراتب هزینه های چاپ دیجیتال بیشتر خواهد بود.

نکته دیگری که در هزینه های چاپ کتاب به صورت دیجیتالی وجود دارد این است که چاپ به صورت 2 رو، هزینه  2 برابری از چاپ 1 رو دارد. هر چقدر که ابعاد کاغذ بیشتر باشد هزینه های چاپ بیشتر خواهد بود. از آنجایی که هزینه های چاپ کتاب به صورت دیجیتال بیشتر از سایر روش های چاپ است، می توان با صرفه جویی کردن در هزینه های دیگر، مانند تهیه پلیت های چاپ این هزینه را جبران کرد.

Faterprint

مجموعه ی چاپ و طراحی فاطر، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ به خصوص چاپ کتاب در تیراژ دلخواه و حتی یک جلد با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه

دیدگاهتان را بنویسید