چاپ کتاب در گذر زمان

چاپ کتاب سنتی یا دیجیتال

زمانی که چاپ رنگی وارد بازار شد، به دلیل آسانی و متفاوت بودن آن شرکت های بسیاری از آن استفاده کردند. روز به روز صنعت چاپ، بخصوص چاپ کتاب، پیشرفت چشمگیری داشت به گونه ای که در سال های اخیر شاهد استفاده از فناوری نانو در جوهرهای چاپی و تغییر روش پاشش جوهر بودیم .

با افزایش متقاضیان چاپ کتاب و درخواست آنان مدل تجاری جدیدی برای سفارش های مختلف ،مدل های چاپی جوهر افشان،فناوری دیجیتال جایگزین آنالوگ شد. از جمله کتاب های عکس دار و پیشرفت حرفه ی عکاسی و ورود آن به عرصه ی چاپ کتاب به صورت دیجیتال تاثیر بسزایی در استفاده ی بسیاری از مردم از این نوع چاپ کتاب داشته است .

امروزه شاهد آن هستیم که چاپ دیجیتال کتاب با سیستم سفارشات به صورت آنلاین نیز امکان پذیر میباشد.ایده آل ترین نوع چاپ در طول تاریخ که سفارشات کم یا بسیار زیاد را با تیراژ های دلخواه ممکن کرده است چاپ دیجیتال کتاب است.

کتاب شما دیگر نیازی به فرایند پلیت ندارد و به راحتی در یک فایل پی دی اف یا فایل متناسب و دلخواهتان بر روی سیلندر چاپ منتقل میشود و در دسترس متقاضیان قرار میگیرد.پس با چاپ کتاب دیجیتال محدودیت های گذشته ای که در صنعت چاپ مشاهده میشد از میان رفت.

چاپ دیجیتال کتاب

ضرورت چاپ کتاب

در قرن حاضر شاهد پیشرفت ها و دستاوردهای مهم بشر می باشیم که در میابیم  تغییرات به سرعت در دنیا اتفاق می افتند.این پیشرفت پیاپی بشر به گونه ای است که ما گذر زمان را احساس نمی کنیم.هر ایده و نوشته و دستاوردی در دنیای امروز زمان معینی دارد که هرگونه تاخیر و کوتاهی در آن باعث میشود تا در مدت زمان کوتاه دستاورد های جدید تر و تکنولوژی قویتری جایگزین ایده ادبی شما شود.

پس باید به سرعت اثر ادبی را که خلق کرده اید ثبت کنید و این امر تنها با چاپ کتاب صورت میگیرد اما نه چاپ کتاب به روش های کلاسیک زیرا همزمان با پیشرفت بشر در عصر حاضر شما نیز باید به فکر ثبت اثر خود به گونه ای باشید که متناسب با عصر حاضر باشد.

چاپ دیجیتال کتاب گزینه ی مناسبی است تا اثر ادبی شما بصورت مدرن به ثبت برسد و در زمان و هزینه شما نیز صرفه جویی بشود.افرادی که در قرن حاضر که قرن گسترش ارتباطات می باشد،قصد نگارش و یا حتی ترجمه کتاب را دارند باید برنامه ریزی دقیق زمانی داشته باشند و با تعهد به آن کار خود را به پایان رسانده و هرچه سریعتر اقدام به چاپ کتاب و آثار هنری یا ادبی خود کنند.

1-زیرا زمان به سرعت در حال گذر است و باید به فکر کوتاهترین زمان برای ثبت کتاب باشیم.

2-در چاپ به شکل سنتی و روی کاغذ با افزایش نسخه های چاپی قیمت افزایش میابد در صورتی که در چاپ دیجیتال هر برگ چاپ شده هزینه اش ثابت می باشد.

3-اگر به فکر سلامت محیط زیست و موجودات زنده از جمله انسان باشید باید استفاده از مواد شیمیایی مضر برای محیط را به حداقل رسانده از قطع درختان جلوگیری کنید و هر دو این موارد تنها با چاپ دیجیتال کتاب ممکن میباشد.

4-چاپ دیجیتال سیاه و سفید بسیار کم هزینه میباشد و برای تمام خلق کنندگان و صاحب نظران مقرون به صرفه است.

5-از مهم ترین کاربردهای چاپ دیجیتال کتاب می توان به چاپ در تیراژ محدود اشاره کرد.

به دلیل حذف کردن مرحله ی پلیت و چاپ مستقیم از رایانه بر روی کاغذ ،امکان چاپ در تیراژ محدود برای صنعت چاپ ممکن شده است و همین دلیل برای کسانی که به دنبال چاپ کتاب به صورت سریع و کم هزینه در تیراژ کم میباشد انتخاب  چاپ دیجیتال کتاب بهترین گزینه است.

6-چاپ دیجیتال کتاب این امکان را به شما میدهد تا هر نسخه از چاپ کتاب و نوشته خود را متفاوت تر از نسخه های پیشین چاپ کنید.

7-چاپ دیجیتال کتاب برای عموم مردم ممکن می باشد،با کاهش هزینه این نوع چاپ کتاب و کاهش اتلاف وقت و امکان آن در تیراژ کم ،شاید بسیاری از مردم علاقه داشته باشند تا دلنوشته ها خاطرات و آثار ادبی خود را چاپ کنند،یا دانشجویان و محققانی که سالها بر روی پروژه ای زحمت کشیده اند مایل باشند تا به نتایج تلاش خود اعتبار ببخشند.چاپ دیجیتال کتاب امکان شخصی شدن چاپ کتاب را برای همگان تسهیل میکند.

8-امکان چاپ اطلاعات متغیر و تصاویر متفاوت به دلیل استفاده نشدن از پلیت وجود دارد.

چاپ کتاب

حذف پلیت مهم ترین مزیت چاپ دیجیتال کتاب

پلیت نام مصطلح در صنعت چاپ کتاب در  کشورمان به معنای فرایند انتقال اطلاعات از رایانه به روی کاغذ است پلیت از کلمه یانگلیسی زینک (zinc) گرفته شده است.این مرحله باعث ایجاد هزینه بالا و زمان طولانی در چاپ کتاب میشود و با بین بردن درختان که مهمترین حافظان محیط زیست انسان هستند در به خطر افتادن سلامت ما نقش به سزایی دارد.مواد شیمیایی که در مراحل تهیه کاغذ مورد نظر استفاده میشود برای طبیعت موجود زنده بسیار مضر هستند.این مرحله ،چاپ کتاب ها به روش سنتی را شامل می شود مثل چاپ لیتوگرافی و چاپ افست،چاپ فلکسوگرافی  و …

چاپ دیجیتال کتابت در هر اندازه و تیراژ

1-کتاب با قطع  وزیری

2-کتاب با قطع پالتویی

3-کتاب با قطع جیبی

4-کتاب رحلی بزرگ و کوچک

و………

در تمام مراحل آماده سازی چاپ کتاب در کنار شما هستیم:

1-مرتب و تنظیم و آماده سازی کتابتان قبل از چاپ

2-ویرایش غلط های املایی و تایپی و رسم الخطی و قواعدی و نگارشی توسط ویراستاران حرفه ای.

3- مشاوره و پاسخگویی در هر مرحله از چاپ کتاب

4-صفحه آرایی و طراحی جلد توسط طراحان خبره

چاپ کتاب

چاپ دیجیتال کتاب راه حلی آسان برای ثبت آثار

برای حفظ آثار خود و.جلوگیری از تصرف و ازبین رفتن و گذشتن تاریخ انقضای ادبی نوشته هایتان باید برای زنده نگه داشتن آن و اعتبار بخشیدن به دست نوشته و حاصل تلاشتان باید به فکر مجهز ترین روش  چاپ کتاب باشید به گونه ای که در هزینه و زمان آن صرفه جویی بشود .

با هدف حفظ منابع سبز کشورعزیزمان ایران  وبا انگیزه ی گسترش فرهنگ کتابخوانی و چاپ کتاب و جلب رضاییان در کنارتان هستیم تا مطابق با سلایقتان در چاپ کتاب مورد نظرتان به یاری شما بشتابیم.

Faterprint

مجموعه ی چاپ و طراحی فاطر، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ به خصوص چاپ کتاب در تیراژ دلخواه و حتی یک جلد با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه

دیدگاهتان را بنویسید